Палермо продължи мъките на Ювентус, Рома се дъни с опашкар

Т. Михайлов

Палермо победи с 2:1 Ювентус на “Ренцо Барбера” и изпрати “Старата госпожа” на 8-ата позиция във временното класиране. Сициалианци откриха още в 7-ата минута след бърза контраатака, в която Пасторе намери добре Миколи. В 20-ата минута Джулио Милячио удвои. Касани центрира след късо изпълнение на ъглов удар, а Киелини проспа ситуацията. Все пак в 36-ата минута Клаудио Маркизио намали след нисък удар през куп от играчи, който изненада Сиригу. През втората част резултатът се запази.

В същото време един от претендентите за титлата Рома направи само 1:1 с аутсайдера Бреша на “Стадио Олимпико”. Марко Бориело даде аванс на “вълците” в 55-ата минута, но 11 по-късно Едер изравни. Столичани са 4-ти с 39 точки и изостават на 9 от лидера Милан като имат мач по-малко.

Неочаквана издънка допусна и хитът на сезона Наполи, губейки с 0:2 като гост на Киево. Давиде Маскардели в 20-ата и Дженаро Сардо в 50-ата наказаха южняците, лишавайки ги от шанса да доближат само на 2 точки Милан.