Милан се измъчи за успеха над Фиорентина (видео)

Милан със Златан Ибрахимович в състава си победи с 3:2 като гост Фиорентина на стадион "Артемио Франки" в мач от 28-ия кръг на Серия А. Така футболистите на Стефано Пиоли съкратиха изоставането си от Интер на 6 точки. Ибрахимович даде аванс на Милан още в 9-ата минута, а асистенцията бе на Симон Кяер.

Отговорът на домакините не закъсня и в 17-та минута “виолетовите" изравниха резултата. Ерик Пулгар изпълни по прекрасен начин свободен удар и въпреки усилията на Донарума, топката се оплете в мрежата зад него - 1:1.

До края на първата част Милан даде всичко от себе си да си върне аванса, но без успех.

В началото на втората част Франк Рибери оформи обрата за "виолетовите" с неспасяем удар в десния ъгъл на Донарума.

Брахим Диас върна интригата с изравнителен гол за Милан в 57-ата. Четвърт час преди края Хакан Чалханоглу донесе победата за Милан и оформи крайното 3:2.

Милан се укрепи на втората позиция на 6 точки от лидера Интер, като е с мач повече от градския си съперник.