Удинезе взе скалпа и на Юве

Т. Михайлов

Седмица, след като победи шампиона Интер, Удинезе надигра и Ювентус с 2:1 на “Олимпико” в Торино. Алексис Санчис отбеляза победния гол за “фриулианите” в 85-ата минута като всичко по-интересно се случи през втората част.

Първото полувреме беше равностойно, но не предложи много голови положения като съперниците внимаваха да не сгрешат и рядко застрашаваха противниковата врата.

В 60-ата минута Ювентус поведе с гол-красавец на Клаудио Маркизио, който се разписа с акробатично воле. 7 минути по-късно Запата изравни с добавка отблизо след удар на Ди Натале.

В 85-ата минута Алексис Санчес Барбе донесе успеха на своите след прекрасна тройна комбинация между него, Исла и Абди. Минута по-късно бранителят на Юве Бонучи бе изгонен за груб фаул срещу Санчес. Голмайсторът също напусна преждевременно, нагрубявайки Дел Пиеро.