СуперПацини с феноменален дебют за обрат над Палермо (видео)

Т. Михайлов

Шампионът на Италия Интер направи феноменален обрат от 0:2 до 3:2 срещу Палермо и запази живи надеждите си за 6-та поредна титла. Два гола за “нерадзурите” вкара дошлият само преди ден нападател Джанпаоло Пацини.

Палермо откри още в 5-ата минута чрез Фабрицио Миколи, който се разписа след центриране на Касани от дясно. В 36-ата Ночерино удвои след ново центриране на Касани, който измъчи Сантон през първата част.

Второто полувреме тимът на Леонардо бе променен. Сантон и Коутиньо отстъпиха местата си на новите попълнения Харджа и Пацини. Още в 56-ата минута двамата комбинираха отлично и резултатът бе намален.

В 63-ата минута Сезар спаси дузпа, изпълнена от Пасторе, а 10 минути по-късно Майкон центрира от фаул и Пацини се извиси, за да забие топката с глава. Скоро след това Пацини бе фаулиран в пеналта и Самуел Ето’о направи 3:2 от бялата точка.

Интер е 4-ти с 38 точки, на 9 зад лидера Милан, но има и мач по-малко. Палермо е 7-ми с 34.