Интер удари Торино и докосва титлата (видео)

Интер записа осма поредна победа в Серия А, след като спечели с 2:1 при визитата си на Торино в мач от 27-ия кръг. Така футболистите на Антонио Конте вече имат 65 точки в своя актив и водят с цели 9 пред втория Милан.

Миланският гранд успя да открие чак в 62-ата минута. Тогава съдията отсъди дузпа след нарушение на Армандо Ицо. Зад бялата точка застана Лукаку, който не сгреши за 0:1. "Биковете" не се дадоха. В 70-ата минута Торино стигна до равенството. След корнер се стигна до разбъркване разбъркване, при което Ханданович отрази удар на резервата Симоне Дзадза, но Санабрия бе точен при добавката.

Пет минути преди края на редовното време,  Лаутаро Мартинес засече центриране на Алексис Санчес и не даде шанс на Салваторе Сиригу с прострелен удар с глава в долния десен ъгъл за 1:2.