Рома взе своето срещу Дженоа (видео)

Рома победи Дженоа с 1:0 на “Стадио Олимпико" в среща от 26-ия кръг на италианската Серия А.

Римският тим имаше тотално предимство през първото полувреме като създаде над 10 положения за гол, но отправи само 2 точни удара. Един от тях се превърна в гол в 24-ата минута, когато Мансини се разписа с глава след изпълнение на корнер – 1:0.

Три минути след това пък Педро имаше шанс за второ попадение. До почивката Рома владееше инициативата и не позволи на съперника да застраши вратата на Пау Лопес.

В 67-ата минута влезлият в игра малко по-рано за Рома Гонсало Вияр уцели греда след солова акция и далечен изстрел. В 74-ата минута Борха Майорал вкара топката във вратата, но голът не бе зачетен заради засада на Педро.

С този успех “вълците" заеха 4-ото място в класирането с актив от 50 точки, като имат една повече от 5-ия Аталанта. Дженоа пък остана на 13-ото място в подреждането с актив от 27 пункта.