Юве взе дербито срещу Лацио (видео)

Ювентус измъкна важна победа с 3:1 в домакинството си на Лацио от 26-ия кръг в Серия А.

Торинци не започнаха добре и първи допуснаха гол още в 14-ата минута, дело на Хоакин Кореа. Той се възползва от грешка при изнасянето на топката, напредна в половината на домакините, след което залъга Мерих Демирал и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл.

След това обаче Алваро Мората вдъхнови отбора си за обрата, Мората  асистира за изравнителния гол на Адриен Рабио в 39-ата минута, а след това сам реализира две попадения.

В 57-ата минута Киеза открадна топката в средата на терена и подаде към Алваро Мората. Испанецът напредна в наказателното поле и с красив изстрел в горния десен ъгъл реализира.

Две минути по-късно "бианконерите" получиха дузпа. Милинкович-Савич изблъска в гръб Рамзи в наказателното поле и този път съдията Давиде Маса без колебание посочи бялата точка. Мората изпълни наказателния удар и направи резултата 3:1.

Домакините започнаха мача без звездата си Кристиано Роналдо, който получи почивка заради лека травма, но все пак се появи в игра в 69-ата минута.

С успеха си Ювентус събра актив от 52 точки, доближавайки се на една от втория Милан. От своя страна Лацио остава седми с 43.