Юве се справи със Специя, Гълъбинов пропусна дузпа (видео)

Шампионът Ювентус се наложи над гостуващия Специя с класическото 3:0 в среща от 25-ия кръг на Серия А. Българският нападател на гостите Андрей Гълъбинов влезе като резерва в 72-ата минута, но запомни мача с пропусната дузпа в последните секунди, когато Шчесни спаси удара му.

Федерико Киеза вкара гол още в 10-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Кристиано Роналдо направи много сериозен пропуск в 42-ата минута, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на гостите.

Алваро Мората (62) даде аванс на Юве, а след него Федерико Киеза (72) и Кристиано Роналдо (89) оформиха успеха за "Старата госпожа" а в края Гълъбинов пропусна да вкара от бялата точка почетен гол за гостите.

След този успех Юве е на третото място с 49 точки и на 3 зад втория Милан, а Специа е на 16-а позиция с 25.