Милан на полуфинал за Купата след успех в Генуа (видео)

Т. Михайлов

Милан победи с 2:1 Сампдория на “Луиджи Ферарис” и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия. Бразилецът Пато отбеляза двете попадения за “росонерите” още през първата част, а домакините опитаха да се върнат в играта през втората, но вкараха само веднъж, чрез Губерти.

Милан поведе в 17-ата минута. След късо изпълнение на корнер Меркел центрира в наказателното поле, където Силва отклони с глава към Пато. 5 минути по-късно новото попълнение Урби Еманюелсон се пребори за една топка в центъра, подаде бързо към Пато, който преодоля един човек и намери мрежата.

Сампдория успя да намали в началото на втората част след много добра игра на новото попълнение Масимо Макароне. Той проби отдясно и центрира към Губерти, който с глава преодоля Флавио Рома. До края “мореплавателите” имаха няколко шанса да изравнят, но Македа, Макароне и Губерти не сполучиха.