Класика за Интер в голямото дерби срещу Милан (видео)

Интер записа убедителен успех срещу градския си съперник Милан с 3:0 в Дерби дела Мадонина, което бе част от програмата на 23-ия кръг на Серия А. Две попадения за успеха на “нерадзурите" реализира Лаутаро Мартинес, а един гол добави Ромелу Лукаку. Двамата вече имат общо 30 попадения в Серия А от началото на сезона.

"Нерадзурите" започнаха мача по-добре и поведоха в резултата още в 5-ата минута. Това стана, след като Лаутаро засече с глава центриране на Лукаку.

В 36-ата минута Перишич стреля в близкия ъгъл на Донарума, който изби по брилянтен начин, а при добавката непокритият Лукаку прати коженото кълбо над напречната греда. В края на първото полувреме Кристиан Ериксен центрира от фаул и намери бранителя Шкриняр, чийто удар мина на сантиметри над горната греда. В 47-ата минута Ибрахимович стреля опасно с глава след корнер, но Ханданович отрази неговия удар. Секунди след това нападателят отправи нов изстрел с глава, а стражът отново изби топката.

В 57-ата минута “синьо-черните" ликуваха за втори път. Тимът на Антонио Конте направи много добра контра атака, а Лаутаро завърши нападението на гостите с второто си попадение в мача – 0:2.

В 65-ата минута падна и третия гол. Дълъг пас на Иван Перишич от собствената половина изведе Лукаку на скорост, той напредна през центъра, отскубна се от Романьоли и матира Донарума в близкия му ъгъл за 0:3.

Така Интер дръпна с четири точки пред градския съперник на върха в класирането.