Сампдория взе своето срещу Фиорентина (видео)

Сампдория се поздрави с победата срещу Фиорентина - 2:1 в мач от 22-ия кръг на Серия А.

Първият гол в мача падна след половин час игра. След центриране от ъглов удар Балде Кейта засече неспасяемо с глава в мрежата на гостите.

Отговорът на "виолетовите" не закъсня и в 37-ата минута равенството бе възстановено. Емил Аудеро отрази удар от фаул на Ерик Пулгар Ерик Пулгар, но Душан Влахович беше на точното място, за да изравни с добавка.

Все пак Сампдория стигна до успеха в 71-ата минута, когато Фабио Куалярела реализира от границата на наказателното поле, носейки успеха на своя отбор. До края на двубоя Фиорентина притисна съперника си, но пропуски направиха Джакомо Бонавентура и Никола Миленкович.

С победата Сампдория заема десетата позиция в Серия А с актив от 30 точки, докато "виолетовите“ са 16-и с осем по-малко.