Наполи взе дербито срещу Юве (видео)

Наполи се наложи над гостуващия Ювентус с минималното 1:0 на стадион "Диего Армандо Марадона" в дербито от 22-ия кръг на Серия А.

Капитанът Лоренцо Инсиние се разписа от дузпа в 31-ата минута, като този гол направи разликата в мача. В 17-ата домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Киелини, но такава не бе дадена. В 28-ата обаче наказателният удар бе факт. При центриране от фаул Киелини удари Амир Рахмани по главата. Стигна се и до намесата на ВАР, а в крайна сметка съдията посочи бялата точка. Инсиние пък вкара своя гол №100 за Наполи.

Малко след почивката Роналдо пробва удар от воле, но вратаря на Наполи се справи. След час игра Мората прати топката във вратата на съперника, но попадението му не беше признато от реферите, заради засада на Киелини. До края Роналдо опита да тормози защитата на домакините, но без успех.