Милан държи върха, но загуби Неста

Т. Михайлов

Милан победи с 2:0 Чезена на “Джузепе Меаца” в двубой от 21-ия кръг на Серия А и води с 4 точки пред втория Наполи във временното класиране. “Росонерите” заслужено взеха мача като бяха по-добрият тим през цялото време, но въпреки това успехът не дойде много леко.

Още при загрявката Гатузо получи разтежение, а в самото начало Неста счупи ръката си. През първата част домакините направиха доста пропуски, най-вече чрез Робиньо и Ибрахимович. Секунди преди почивката Милан поведе. Ибра бе изведен зад защитата на Чезена и в старанието си да избие топката Масимилиано Пелегрино я вкара в собствената си мрежа.

През второто полувреме Милан потърси нов гол, но пропуски направиха Амброзини и Робиньо. В продължението бразилецът удари и гредата. Малко преди последния сигнал Ибрахимович вкара втори гол, подпечатвайки успеха на тима на Масимилиано Алегри.