Аталанта изхвърли Наполи и отива на финал за Купата (видео)

Аталанта се класира за финала в турнира за Купата на Италия. Тимът надви Наполи с 3:1 у дома и след 0:0 в първия двубой в Неапол стигна до битката за трофея срещу Ювентус. Матео Песина реализира две попадения за Аталанта, а едно добави Дуван Сапата. За Наполи точен бе Ървинг Лосано.

В 10-ата минута Дуван Сапата бе оставен необезпокояван пред наказателното поле и с вощен шут не остави шансове на вратаря за 1:0. В 16-ата минута Аталанта удвои аванса си. Този път Сапата асистира на Матео Песина, който направи резултата 2:0.

Наполи се върна в мача в 53-ата минута. Тогава Ървинг Лозано бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка за 2:1. В 78-ата минута бе сложен край на интригата. След пас на Йосип Иличич към Сапата, вторият чукна към Песина, който се прокрадна през защитниците на Наполи и преодоля Давид Оспина за 3:1.