Ювентус продължава с победите, взе дербито срещу Рома (видео)

Ювентус записа шеста поредна победа във всички турнири, налагайки се над Рома с 2:0 в Торино.

Домакините оставиха инициативата на "вълците" и в голяма част от мача разчитаха на контраатаки, с които на два пъти матриаха противника.

С успеха шампионите събраха 43 точки и изместиха Рома от 3-то място. Римляните остават с 41 пункта и Наполи (37 т.) може да се доближи до тях, ако тази вечер отборът на Дженаго Гатузо спечели гостуването си на Дженоа.

13-ата минута се оказа фатална за Рома. Алекс Сандро премина леко отляво край Кристанте, а бразилецът подаде в наказателното поле за Мората. Той върна към дъгата за Кристиано, който си спря топката с десния крак и с левия я прати в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лопес - 1:0.

Малко по-късно португалецът бе близо до втори гол, но ударът му рикошира в напречната греда и тупна току пред голлинията.

Крайното 2:0 бе оформено в 69-ата минута. Ибанес си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти едно центриране на Кулушевски. Бразилският защитник успя да изпревари връхлитащия Роналдо, но само за да прати топката в собствената си мрежа.