Интер взе своето срещу Фиорентина (видео)

Интер излезе на първо място в Серия А поне за няколко часа, след като спечели с 2:0 гостуването на Фиорентина от 21-ия кръг на италианското първенство.

Интер бе по-добрият отбор на терена и го показа в почти всичките 90 минути. След половин час Николо Барела откри резултата със страхотен шут. Полузащитникът получи топката около границата на наказателното поле и прати неспасяемо във вратата за 1:0.

До почивката, вратарят на Интер - Самир Ханданович спаси няколко опасности пред своята врата. Много бързо след подновяването на играта Интер реши всичко. В 52-та минута Хакими бе изведен зад защитата на домакините и подаде към далечната греда на Иван Перишич. Хърватинът бе сам на празна врата и нямаше как да сбърка - 2:0.

Лаутаро Мартинес направи много голям пропуск в 77-ата минута. Той излезе сам срещу Драговски, но вратарят спаси.

Така Интер е на първо място преди останалите мачове от кръга с 47 точки, а Фиорентина е дванадесети с 22 точки.