Рома взе своето срещу Верона

Рома си върна третата позиция в класирането на Серия А след домакинска победа с 3:1 над Верона. "Вълците" изиграха силно първо полувреме, в което вкараха три гола и предрешиха рано изхода от срещата.

Джанлука Манчини и Хенрих Мхитарян вкараха два бързи гола за Рома в 20- и 22-а минути. При първото попадение се стигна след центриране от корнер, като Джанлука Манчини насочи топката с глава във вратата на гостите. Две минути по-късно.Хенрих Мхитарян показа страхотно първо докосване и от границата на наказателното поле изстреля топката към долния ляв ъгъл за 2:0.

Ситуацията стана съвсем отчайваща за гостите в 29-ата минута, в която и Борха Майорал записа името си сред голмайсторите, предвещавайки крайния победител с гола си за 3:0.

Верона успя да върне едно попадение в 62-ата минута. Ебрима Коли получи дълъг пас от Даниел Беса и отблизо вкара във вратата на Лопес.

Със спечелените три точки Рома вече има 40 на третата позиция. Верона е девети с 30.