Наполи с рутинна победа над Парма (видео)

Наполи спечели рутинно с 2:0 у дома срещу Парма в мач от 20-ия кръг на Серия А. Неаполитанците се върнаха на победния път след изненадващата загуба от Верона миналата седмица и с успех срещу предпоследния Парма се изкачиха на четвърто място в класирането.

След половин час игра Елиф Елмас откри резултата след  страхотен самостоятелен пробив и точен удар.

След паузата Наполи вдигна още повече оборотите и бе въпрос на време да се стигне до отбелязването на ново попадение. Това се случи 8 минути преди изтичането на редовното време, когато Матео Политано бе точен за крайното 2:0.

Преди това - в 62-ата минута гол на Гастон Бругман не бе зачетен заради засада. Две минути преди края на редовното време мощен изстрел на Лоренцо Инсиние от дистанция се отби в десния страничен стълб.

След успеха Наполи събра 37 точки на четвъртата позиция в калчото, а Парма е предпоследен с 13.