Златан пропусна дузпа, но Милан грабна победата срещу Болоня

Златан Ибрахимович изпусна дузпа, но въпреки това Милан спечели визитата си на Болоня с 2:1. Така росонерите увеличиха временно аванса си на върха на класирането пред Интер. Милан води с пет точки, но Интер има мач по-малко – срещу средняка Беневенто.

Златан изпусна от бялата точка в средата на първото полувреме. За ужас на вратаря Лукаш Скорупски обаче притичалият Анте Ребич вкара добавката за 0:1. Наказателният удар бе даден за нарушение срещу Леао. Заради протести на домакините изпълнението на дузпата се забави с близо пет минути.

Няколко минути преди гола Тео Ернандес центрира от фаул, а при избиването Скорупски прати в напречната греда.

След почивката Милан получи право на втора дузпа. Този път обаче Ибрахимович отстъпи на Франк Кеси и той вкара – 0:2 в 55-ата минута.

Почетно попадение за Болоня  в 81-ата отбеляза бившия играч на "росонерите“ – Андреа Поли.