Милан на ¼-финал за Купата

Т. Михайлов

Милан победи с 3:0 Бари на “Сан Сиро” и се класира за ¼-финалите на турнира за Купата на Италия. Това бе първи успех за “росонерите” след 2-те им поредни равенства в последните два кръга на Серия А.

Златан Ибрахимович откри резултата в 19-ата минута, след като проби през центъра и реализира със силен удар. Вторият гол падна минута преди почивката, а негов автор бе младокът Александър Меркел, който бе точен от около 10 метра след пас на Робиньо.

Интригата приключи в 65-ата минута с гол на Робиньо, който бе изведен зад защитата от Меркел. Преди това попадение на Бари бе отменено. На терена за Милан се появи и Андреа Пирло, който бе аут за около месец. В края обаче халфът бе сменен заради болки в коляното.