Конте: Ериксен е част от проекта на Интер

Старши треньорът на Интер Антонио Конте увери, че полузащитникът Кристиан Ериксен ще остане в отбора. Ден преди това, на 26 януари, датчанинът вкара победния гол в мача с Милан от четвъртфиналите на Купата на Италия (2: 1).

"Вече от месец казвам същото: това е съставът на Интер. Никой няма да дойде и никой няма да си тръгне. Продължавам да повтарям това, но изглежда никой не ми вярва. Работим с Ериксен тактически, за да намерим алтернатива на Брозович, защото все още нямаме играч от този тип.

Кристиан е много умен човек и качествен футболист. Той е част от нашия проект и се радвам, че вкара този гол. Исках той да изпълни свободния удар, защото всички знаем колко е страхотен в статичните положения. Ериксен е много скромен. Дано този гол да  го разтърси и да му помогне да излезе от черупката си. Всички обичат Кристиан, той е добър човек - може би твърде много! Той трябва да бъде по-решителен", заяви Конте.