Интер с нова победа, доближава върха

Т. Михайлов

Шампионът на Италия Интер победи с 3:2 Чезена и вече е само на 6 точки зад лидера Милан като има и мач по-малко. Победата е 4-та поредна за новия наставник на “нерадзурите” Леонардо, който е на път да сътвори чудо и да спаси сезона, съсипан от Рафа Бенитес.

Срещата започна страхотно за Интер, които поведоха в 14-ата минута чрез Самуел Ето’о, който реализира от точката на дузпата след двойно подаване с Горан Пандев. Веднага след това Милито удвои след пас на Пандев. Шокиращо обаче Чезена се върна в мача между 23-ата и 29-ата минути, когато Богдани и Джакерини бяха точни.

Това принуди домакините да атакуват по-масирано и минута преди почивката след чудесно центриране на Майкон Киву с глава направи 3:2. През втората част бе по-скучно. В 74-ата минута Джакерини бе изгонен, но пък Чезена изпусна страхотни възможности чрез Будан.