Лацио с обрат срещу Сасуоло

Лацио се наложи над гостуващия Сасуоло с 2:1 на "Олимпико“ в мач от 19-ия кръг на Серия А.

"Зелено-черните“ започнаха по-добре мача и след само 6 минути игра успяха да открият резултата. Филип Джуричич подаде към Франческо Капуто в наказателното поле, а нападателят с прецизен удар в долния десен ъгъл реализира.

"Римските орли“ стигнаха до равенството в 25-ата минута, когато Хоакин Кореа центрира от ъглов удар, а Сергей Милинкович-Савич бе над всички и с глава реализира. След почивката на терена бе доста интересно, а всичко се реши 20 минути преди края, когато Адам Марушич намери с прецизно подаване Чиро Имобиле, който с лекота реализира в долния ляв ъгъл.

Със спечелените три точки Лацио се изравни на шестата позиция с Наполи, като двата тима имат актив от 34 точки, но остава на седмата позиция. Докато Сасуоло е девети с четири по-малко.