Юве си свърши работата срещу Болоня (видео)

Ювентус записа победа с 2:0 при домакинството си на Болоня в двубой от 19-ия кръг на италианската Серия А. “Бианконерите" вкaраха по едно попадение през двете полувремена чрез Артур и Уестън Маккени. С този успех тимът на Андреа Пирло се доближи на седем точки до лидера Милан, който е с мач повече.

В 10-ата минута Ювентус имаше първата си добра възможност да открие резултата, но ударът на Маккени с глава мина покрай вратата. Пет минути след това домакините откриха резултата след изстрел на Артур, който рикошира в защитник на Болоня и вратарят на гостите нямаше как да се намеси – 1:0.

В 59-ата минута влезлият като резерва Никола Сансоне можеше да изравни резултата, но стреля неточно.

В 71-ата минута след центриране от ъглов удар на Куадрадо Уестън Маккени се извиси над всички и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Скорупски за 2:0.