Лацио победи Парма след автогол в 90-та минута (видео)

На стадион "Олимпико" в Рим се проведе срещата от 1/8-финалите на Купата на Италия между Лацио и Парма. Домакините победиха съперника си с 2:1.

Резултатът бе открит в 23-ата минута от италианския полузащитник на Лацио Марко Пароло, а в 83-ата минута нападателят на Парма Валентин Михейле успя да възстанови баланса в резултата. В последната минута на редовното време обаче нападателят на римския клуб Ведат Мурики се възползва от едно центриране и уцели вратата на Парма. След известно време топката беше отчетена като автогол на вратаря на "дуковете"  Симоне Коломби, тъй като топката влезе във вратата от гърба на вратаря.

Така Лацио се класира за  1/4-финалите на Купата на Италия, където ще се изправи срещу Аталанта. Двубоят между двата отбора е на 27 януари.