Интер впечатли и победи Ювентус в Дерби д'Италия (видео)

Интер се наложи над Ювентус с 2:0 в 225-ото Дерби д'Италия. То бе от програмата на 18-ия кръг в Серия А.

Ранен гол на Артуро Видал (13') даде аванс на домакините на "Джузепе Меаца". Барела центрира в наказателното поле, а Видал с глава наказа бившия си отбор - 1:0. След гола, както и преди началото на мача имаше продължителна заря над стадиона. До края на първата част Лукаку опитваше да тормози бранителите на съперника, но без успех.

Малко след почивката Николо Барела (52') оформи крайния резултат, а с голяма заслуга бе Бастони, който даде супер пас. До края на мача имаше още положения, но до нов гол така и не се стигна.

Интер и Милан са водачи в класирането - с по 40 точки. 33 пункта пък има Юве, като "Старата госпожа" е чак на 5-та позиция.