Интер се измъчи, но елиминира Фиорентина (видео)

Интер са наложи над Фиорентина с 2:1 след продължения в двубой от осминафиналите на турнира за Купата на Италия. Редовното време завърши при резултат - 1:1.

Интер поведе през първото полувреме след точно изпълнена дузпа от Артуро Видал в 38-ата минута. Само 4 минути по-късно бе даден наказателен удар и за Фиорентина, но след справка с ВАР той бе отменен.

След подновяването на играта домакините от Флоренция изравниха резултата. В 57-ата минута след разбъркване топката стигна до Куаме и той матира Ханданович.

До края на редовното време Интер натисна здраво, но с пропуски се отчетоха Лукаку и Алексис. Секунди преди продълженията пък Хакими не успя да вкара.

Развръзката настъпи в последната 120-ата минута, когато резервата в тази среща Ромелу Лукаку прати топката в мрежата на Фиорентина и класира състава на Антонио Конте напред в турнира.

На четвъртфиналите Интер ще срещне градския си съперник Милан, победил Торино с 1:0 снощи.