Юве с труден успех срещу 10 от Сасуоло

Ювентус се наложи над Сасуоло с 3:1 на "Алианц Стейдиъм" в двубой от програмата на 17-ия кръг в Серия А. Трябва да се отбележи, че гостите играха едно полувреме с човек по-малко. В добавеното време на първата част Обианг получи червен картон за остро влизане в краката на Федерико Киеза. Съдията се допита и до ВАР, за да вземе това решение.

Така Данило (50') откри резултата малко след почивката. Той бе точен с много силен удар от далечно разстояние.

Противно на логиката Грегоар Дефрел (58') изравни резултата малко след това. Асистенцията бе на Траоре. Последва натиск на Юве, като сред няколкото положения - Киеза нацели греда. В 82-ата Рамзи върна преднината на домакините, след като засече пас на Фработа. До края имаше положения и пред двете врати, а в добавеното време Роналдо също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат.