Лацио загря за Рома с победа над Парма (видео)

Лацио спечели с 2:0 гостуването си на Парма в мач от 17-ия кръг на италианската Серия А. Мачът беше важен за "орлите" с цел съхраняване на шансовете и им за уастие в евротурнирите, докато "дуковете" продължават битката си за оцеляване в елита.

Столичани бяха по-активни през почивката, но въпреки многото си положения така и не стигнаха до гол. През втората част те продължиха с натиска си и това даде резултат в 55-ата минута. Луис Алберто майсторски насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Луиджи Сепе за 1:0. В 67-ата Кайседо вкара второто попадение на празна врата и всичко вече беше решено.

След този важен успех Лацио събра 28 точки и е на осмо място. Тимът все още е в битка за челните места предивид голямата гъстота на отборите пред римляните в класирането. Освен това Лацио натрупа увереност преди дербито с Рома в петък.

Парма остана на предпоследното 19-о място само с 12 точки. Все пак 15-ия Фиорентина е само с 3 точки повече.