Юве взе дербито срещу Милан (видео)

Ювентус записа успех с 3:1 като гост на Милан на "Джузепе Меаца" в дербито на междинния 16-и кръг в Серия А.

Страхотен мач направи Федерико Киеза, който се отчете с два гола. Именно той откри резултата в 18'. Голмайсторът разигра добре с Дибала и завърши атаката с попадение. Само две минути по-рано Киеза нацели и греда.

4 минути преди почивката Давиде Калабрия вкара изравнителен гол. Той бе точен с прецизен удар под напречната греда.

След малко повече от час игра Киеза насочи топката в далечния долен ъгъл на вратата за втория си гол в мача. В 77-ата минута и Уестън Маккени успя да се разпише, след асистенция на резервата Кулушевски. Така Ювентус се поздрави с победата.

Днешната загуба е първа за „росонерите“ от началото на сезона. Все пак тимът остава лидер в класирането на италианския шампионат, след като по-рано днес Интер стъпи накриво у дома срещу Специя. С трите точки „бианконерите“ се изкачиха до четвъртата позиция с актив от 30 пункта.