Късен гол донесе успеха на 10 от Специя срещу Наполи (видео)

Специя записа впечатляваща победа с 2:1 при гостуването си на Наполи в мач от 16-ия кръг на Серия А. Опашкарят в класирането стигна до успеха на стадион "Диего Марадона", въпреки че игра с човек по малко от 77 минута.

В 58-ата минута Алесандро Петаня откри резултата за "партенопейците". Радостта им обаче бе кратка, тъй като М'Бала Нзола изравни след 65 минути игра, разписвайки се от дузпа. Така се стигна до 77-ата, когато бранителят на Специя Адриан Исмайли получи втори жълт картон и пое към съблекалните.

Гостите не се притесниха и в 82-ата минута Томазо Побега успя да се разпише, с което попари Наполи.

Така тимът на Винченцо Италиано сложи край на серията си от осем мача без победа в първенството и се измъкна от зоната на изпадащите. Наполи аристократично проигра положенията си, а с това и шанса да си върне четвъртото място, което му бе отнето от Саусуоло по-рано днес.