Рома с пестелива победа след празниците, Лацио се препъна срещу Дженоа

Рома запази третото място в Серия А след много трудна победа с 1:0 над Сампдория под проливния дъжд на стадион "Олимпико". Така важният бе дело на Един Джеко. В 72-ата минута той засече центриране отдясно на много активния в този двубой десен халф-бек Рик Карсдорп.

В друг мач от този кръг Лацио пропусна да постигне седмата си победа от началото на сезона и се задоволи само с една точка от гостуването си Дженоа, след като двата отбора завършиха 1:1.

"Орлите" имаха сериозно предимство през първата част, но стигнаха само до един гол преднина. Реализира го Чиро Имобиле, който бе точен от дузпа в 15-ата минута. След почивката Лацио плати за пропуснатите ситуации в 58-ата минута, когато Матия Дестро изравни резултата след страхотна контраатака.