Интер разби Кротоне като за старт на годината (видео)

Интер започна отлично 2021 година. Тимът се наложи над гостуващия Кротоне с 6:2 в мач от 15-ия кръг в Серия А. Над всички на терена беше Лаутаро Мартинес, който се отчете с хеттрик (20', 56', 78') за гранда от Милано.

Малко изненадващо Николо Дзанелато откри резултата за гостите след 12 минути игра. "Нерадзурите" обаче отвърнаха светкавично и след добро подаване на Ромелу Лукаку Лаутаро Мартинес възстанови равенството в 20-ата минута.

След половин час игра Лука Мароне имаше нещастието да си отбележи автогол, с което Интер поведе в резултата. Секунди по-късно обаче Аркадиуш Реца се строполи в наказателното поле и спечели дузпа за своя тим. Точен от бялата точка бе Владимир Големич за 2:2.

След почивката обаче Интер показа класата си. След почти час игра Лукаку се справи с двама защитници на гърба си и пусна пас с пета към Брозович, който продължи към Лаутаро, а аржентинецът този път наистина отбеляза втория си гол в мача. В 64-ата Бастони със страхотен прехвърлящ пас намери Лукаку, който с лекота преодоля Себастиано Луперто и се разписа с шут по земя. Тук някъде гостите се предадоха.

В 78-ата минута Мартинес оформи своя хеттрик, а три минути преди края на редовното време Ашраф Хакими също се разписа и подпечата успеха на своя тим.

Това е осма поредна шампионатна победа за "нерадзурите", които стъпиха на върха на класирането поне за няколко часа.