Рома с труден успех над Каляри

Рома записа труден успех с 3:2 над гостуващия Каляри в двубой от 14-ия кръг на Серия А.

"Римляните" вкараха ранен гол, дело на Джордан Верету. След около десетина минути игра домакините организираха контраатака, а след центриране отдясно топката не бе изчистена добре и попадна в Верету, койтоя вкара във вратата за 1:0.

Жоао Педро изравни малко след почивката. Той се измъкна от опеката на прекия си пазач и с удар по земя вкара за 1:1. В 71-ата минута Рик Карсдорп намери Един Джеко, а той чукна топката на опразнената врата за 2:1. Джанлука Манчини намери пространство пред вратата и отбеляза, насочвайки топката под напречната греда за 3:1.

В самия край Жоао Педро реализира втория си гол в мача, но той не промени нищо.

Със спечелените три точки активът на Рома набъбна до 27. "вълците“ са трети, докато Каляри е 15-и с 14 пункта.