Интер с важна победа като гост на Верона

Интер записа труден успех с 2:1 при визитата си на Верона и дори временно оглави класирането в Серия А. Тази вечер "нерадзурите" се поздравиха с трудна победа, но благодарение на нея изместиха  градския съперник Милан от върха в таблициата. "Росонерите"  обаче още не са изиграли мача си от този кръг срещу Лацио.

Не е като да нямаше интересни положения пред двете врати през първата част, но в крайна сметка головете паднаха след почивката.

В 52-ата минута Ашраф Хакими центрира, а Лаутаро с воле прати топката в противниковата мрежа, откривайки резултата.

Десетина минути след това Самир Ханданович се намеси много лошо при центриране на съперник, а изпуснатата от него топка бе запратена в мрежата от Иван Илич - 1:1.

При следващата по-добра атака Шкриняр върна аванса на "нерадзурите", когато с глава засече центриране на Марсело Брозович. В 73-ата съдията реши да не дава дузпа за фаул срещу Лукаку, а положението бе доста спорно.

Малко след това Федерико Ди Марко не намери целта при мощен изстрел от средна дистанция. В последната възможна секунда, гол на Ромелу Лукаку беше отменен поради засада.