Интер се справи със Специя и продължава да гони Милан

Отборът на Интер се наложи с 2:1 над Специя в мач от 13-ия кръг на италианската Серия А. Тимът на Антонио Конте поведе с гол на десния халфбек Ашраф Хакими, който майсторски вкара с удар в близкия ъгъл в 51-а минута.

Ключовият момент в мача на "Сан Сиро" бе в 71-а минута, когато реферът отсъди дузпа за Интер, която Ромелу Лукаку превърна в гол.

Специя намали резултата в добавеното време след точно попадение на Роберто Пиколи. Българският национал Андрей Гълъбинов продължава да лекува контузия и не бе в групата на Специя за мача.

Интер продължава без грешна стъпка и не дава покой на лидера Милан. Разликата между двата тима остава само една точка, след като "росонерите" също взеха своя мач. Специя пък е на другия полюс и е с едва 11 точки, на косъм от зоната на изпадащите.