Милан удари Сасуоло, падна исторически рекорд в Серия А

Милан удари с 2:1 Сасуоло в среща от 13-ия кръг на Серия А. Така "росонерите" са еднолично на първото място в класирането с 31 точки с една пред Интер, а Ювентус е на цели четири от "червено-черните". Сасуоло пък продължава да е на шесто място с 23 пункта.

Головете за Милан днес вкараха  Рафаел Леао (1) и Алексис Салемакерс (26). Попадението на Леао падна още в 6-ата секунда на мача и е най-бързият гол в историята на всички европейски елитни дивизии. В 9-ата минута Хакан Чалханоглу също се разписа само за да види как ВАР отменя попадението му заради милиметрова засада в ранната фаза на атаката.

В 26-ата минута все пак се стигна до ново попадение за Милан. Тео Ернандес осигури добро подаване на Алексис Салемакерс в наказателното поле, което му позволи да завърши с прецизен нисък удар в средата на вратата.

Точен за домакините бе Доменико Берарди (89).