Рома с лесен успех над Торино (видео)

Рома постигна важна победа над гостуващия Торино с 3:1 в последен мач от 12-ия кръг в италианското футболно първенство, с която се изравни по точки с третия в класирането Ювентус. Двата тима имат по 24, а пред тях са само Милан с 28 и Интер с 27.

Още в 14-ата минута Уилфред Синого пое към съблекалните. Той си заработи два жълти картона само в рамките на 7 минути. И двата бяха за груби нарушения срещу съперникови футболисти.

В 27-ата минута домакините от Рома се възползваха от численото превъзходство и вкараха първия гол в мача. Хенрих Михтарян успя да се възползва от една отскочила топка и я мушна в мрежата на гостите.

120 секунди преди сигнала за почивка, Рома получи дузпа, която беше реализирана от щатния изпълнител Жордан Верету.

В 68-ата минута Пелегрини разстреля Микинкович-Савич за 3:0 с втория си гол за сезона. Гостите отбелязаха почетно попадение в 73-ата минута, когато Андреа Белоти успя да намали, като това се оказа и последен гол в този мач.