Милан с грешна стъпка срещу Дженоа, Интер грабна трите точки в дербито с Наполи (видео)

Интер се наложи над гостуващия Наполи с минималното 1:0 в мач от 12-ия кръг на Серия А. Единственото попадение реализира Ромелу Лукаку (73) след точно изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Давид Оспина срещу Матео Дармиан. Като за капан на всичко при тази ситуация реферът изгони Инсиние за реплика.

Неаполитанци могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точката, но Ханданович на няколко пъти се намеси отлично и спаси трите точки за своя отбор.

Другият милански гранд - Милан завърши наравно - 2:2 като гост на Дженоа в двубой от същия кръг на шампионата в Италия.

Първото полувреме бе равностойно и логично двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна ударно за домакините и само две минути след подновяването на играта те откриха резултата чрез Матия Дестро. Пет минути по-късно Калабрия възстанови равенството, но около час игра Дестро отново изведе своя отбор напред в резултата. Десетина минути преди края на срещата Калулу направи 2:2 и оформи крайния резултат.