Интер с обрат срещу Каляри (видео)

Интер победи Каляри с 3:1 като гост и излезе на второ място в класирането на Серия А. "Нерадзурите" съвториха късен обрат на стадиона в Каляри и се приближиха на две точки до градския съперник Милан, който има и мач по-малко.

Интер доминираше от началото, но против хода на играта Каляри поведе с гол на Рикардо Сотил. В 42-рата минута той бе намерен в наказателното поле, успя да овладее и да стреля. Първия му опит бе блокиран, но при добавката матира Самир Ханданович.

Атакуващият футбол на Интер най-сетне даде резултат в 77-ата минута. Топката бе центрирана от ъглов удар, а Краньо боксира. От границата на наказателното поле Николо Барела стреля от въздуха и реализира за 1:1. Само 8 минути по-късно "нерадзурите“ вече водеха. След късо изпълнение на ъглов удар Николо Барела центрира в наказателното поле, а на далечната греда непокрит бе Д'Амброзио, който засече с глава.

Ромелу Лукаку оформи крайното 3:1 в добавеното време след бърза контраатака.