Лацио измъкна трудна победа като гост на Специя (видео)

Лацио победи Специя с 2:1 в първи мач от 10-ия кръг на Серия А и се изравни по точки с градския съперник Рома. "Орлите" се изкачиха на 7-о място със 17 точки, колкото има и шестият в таблицата Рома.

Чиро Имобиле откри резултата в полза на Лацио в 15-а минута след асистенция на Сергей Милинкович-Савич.

В 26-тата минута Симоне Бастони стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби от страничния стълб на вратата. Седем минути по-късно Лацио удвои аванса си със страхотно изпълнение на Сергей Милинкович-Савич от пряк свободен удар.

В 64-ата Мбала Нзола успя да намали изоставането на домакините с прецизен шут. До края на мача “бианкочелестите" вкараха още два гола чрез Фелипе Кайседо (74') и Андреас Перейра (90+1'), но те бяха отменени поради засади.