Матадора закла Ювентус, Наполи вече е втори

Т. Михайлов

Единсон Кавани отбеляза хеттрик за успеха на Наполи с 3:0 над Ювентус в дербито на 19-ия кръг на Серия А. След преполовяването на шампионата южняците са втори на 4 точки зад лидера Милан. “Старата госпожа”, за която това е втора поредна катастрофална загуба остава 6-та на цели 9 точки от върха.

И трите попадения на Кавани в ада на “Сан Паоло” бяха отбелязани с глава. В 20-ата минута Ел Матадор засече от границата на малкия пеналт прекрасно центриране на Маджио. 7 минути по-късно Досена достави топката за уругваецът, който отново от близо удвои. Третият гол бе в 54-ата минута. Този път Хамшик подаде към далечната греда, където дебнеше Кавани.

Нападателят на Наполи вече е лидер в класирането при голмайсторите с 13 гола. Той дели върха с Антонио Ди Натале от Удинезе.