Милан загуби точки след голеада на Меаца (видео)

Т. Михайлов

С попадение на Златан Ибрахимович в 93-ата минута Милан спечели точка, завършвайки 4:4 срещу Удинезе в голова драма на “Джузепе Меаца”. Отново новото попълнение Антонио Касано имаше заслуга за взетата от Милан точка, асистирайки чудесно на шведския си партньор. Гостите от “Фриули” бяха повели в 89-ата минута чрез Херман Денис.

Първата част не предвещаваше чак такава драма като малко изненадващо Удинезе поведе с гол на Ди Натале, който довкара отбила се от гредата топка след далечен удар на Инлер. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Милан изравни. Паро бе непокрит в близост до голлинията и Ибрахимович му подаде на тепсия.

В 53-ата минута обаче Удинезе поведе отново. Алексис Санчес Барбе вкара с плонж след центриране на Исла на близката греда на Амелия. Нещата за Милан станаха кошмарни в 66-ата минута. Сийдорф сбърка, от което последва контраатака на Удинезе. Ди Натале се озова сам срещу Бонера финтира и стреля неспасяемо във вратата за 1:3.

Надеждата за Милан се завърна в 77-ата минута. След едно центриране на Силва, Махди Бенатия си отбеляза автогол. Само 4 минути по-късно “росонерите” изравниха. Касано намери Пато в пеналта и бразилецът успокои “Сан Сиро”.

Драмата обаче не свърши. Герман Густаво Денис намери мрежата с левия крак в 89-ата минута след центриране на Исла. Съдията назначи 4-минутно продължение, в което Ибрахимович донесе точката след пас на Касано. Милан увеличи преднината си на върха пред Лацио на 6 точки, тъй като “орлите” паднаха от Лече.