Обрат остави Интер в играта (видео)

Т. Михайлов

С два гола на Естебан Камбиасо Интер обърна с 2:1 Катаня като гост и запази шансовете си за нова титла в Серия А. “Нерадзурите” изоставаха в резултата с гол на Гомес. Шампионите обаче реагираха като ужелени и до 80-ата минута вече бяха обърнали мача.

Първата част не предложи нищо интересно като Интер не успя да повтори играта си от дербито с Наполи през седмицата, в което бе и дебюта на новият наставник на тима Леонардо. След почивката Катаня бе по-опасния състав, но нападателите пропуснаха 3 добри положения пред Кастелаци.

В 71-ата минута обаче Алехандро Гомес се пласира добре в близост до вратата на Интер и даде аванс на сициалианския домакин. Бързо обаче Камбиасо намали, а в 79-ата минута и донесе победата на Интер, засичайки с глава добро центриране на Дъглас Майкон. Тимът на Леонардо изостава с 11 точки зад Милан, но има и два мача по-малко.