Сампдория нокаутира Рома (видео)

Т. Михайлов

Сампдория победи с 2:1 Рома в интересен мач от 19-ия кръг на Серия А. Никола Поци и Стефано Губерти бяха точни за “мореплавателите”, докато за “вълците” се разписа Мирко Вучинич. Зрителите видяха и 3 червени картона – два за домакините и един за стража на Рома Серджо.

Домакините започнаха по-добре мача, но пък столичани първи изпитаха радостта на гола като в 18-ата минута Вучинич напредна отдясно, мина бранител и откри резултата. Рома продължи да контролира мача до 56-ата минута, когато Жулио Серджо фаулира противников играч в пеналта и бе изгонен.

Поци застана зад топката и реализира за 1:1. В 77-ата минута на терена се появи и отдадения под наем от Манчетсър Юнайтед Македа, който изпусна добър шанс с глава. В 84-ата минута Губерти бе изпуснат от Жуан и направи 2:1. В края Гасталдело и Лукини от домакините също бяха изгонени.