Пирло: Рискувахме в края на първото полувреме

Старши треньорът на Ювентус Андреа Пирло коментира резултата от домакинската среща от 5-ия кръг на груповата фаза на Шампионска  лига на УЕФА с Динамо Киев (3: 0).

"Ювентус рискува в края на първото полувреме, но това е добре. В този турнир е невъзможно да доминираш през всичките 90 минути, играейки с добри отбори. Футболистите на Динамо се опитаха да изравнят резултата и трябваше да се защитаваме известно време, но като цяло съм доволен от подхода на момчетата към работата.

Мората? Той пристигна в Ювентус много млад, но се завърна като много по-зрял играч и личност след Мадрид и Лондон. Той е щастлив тук. Той не е под натиск и това му помага да демонстрира най-добрата си игра. Искахме да го видим в Ювентус и се радваме да го имам тук.

Много се радвам на Федерико Киеза, той не можеше да вкара дълго време. Нуждаеше се от този гол. Мисля, че сега той ще продължи да вкарва. Новите играчи винаги се нуждаят от време, за да се адаптират", заяви Пирло.