Наполи почете Марадона с разгром срещу Рома

Наполи победи Рома с 4:0 и ги свали от 4-ото място в калчото след 9-ия кръг. Наполитанците излязоха със специални екипи в синьо и бяло райе, за да подчертаят връзката си с Диего Марадона, който почина преди дни. Наполи събра 17 точки и измести Рома, които пък инкасираха първа загуба от пет мача в първенството.

След половин час игра Лоренцо Инсине откри резултата след изненадващо изпълнение на свободен удар. В 64-ата минута Наполи вкара втори гол. Негов автор стана Фабиан Руис. Халфът получи топката около границата на наказателното поле и с много прецизен удар я прати до гредата. Гостите съвсем рухнаха, а неаполитанци нямаха намерение да спират дотук.

В 80-ата минута Дрис Мертенс направи 3:0, след като вратарят на Рома не успя да улови топката след удар на резервата Елмас. Белгиецът беше най-съобразителен и прати топката в мрежата при добавката. Четири минути преди края Матео Политано вкара за 4:0 и оформи крайния резултат.