Милан писа двойка на Фиорентина (видео)

Милан записа домакински успех с 2:0 срещу Фиорентина в мач от 9-ия кръг на Серия А.

Домакините поведоха в 17-ата минута при първото си по-сериозно положение. Романьоли се разписа с глава след центриране от корнер.

В 21-ата минута Влахович не успя да изравни, уцелвайки гредата. В 27-ата минута Херман Песея извърши нарушение срещу Салемакерс, което доведе до дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Франк Кесие, който не сгреши и удвои аванса на тима си. Фиорентина можеше да изравни в 21-ата минута, но удар на Влахович срещна гредата.

В следващите минути главно действащо лице бе съдията, който отсъди две дузпи за Милан до почивката. И двете изпълни Франк Кесие, но успя да реализира само първата в 27-ата минута. При втория наказателен удар вратарят Драговски усети посоката и спаси изстрела на Кесие.

В 53-ата минута гредата попречи на Чалханолу да се разпише с шут по земя, а Драговски улови добавката на Сандро Тонали.

По този начин лидерът в класирането Милан събра 23 точки. Фиорентина пък е на 16-а позиция с актив от само 8 точки.