Класика за Рома срещу Парма (видео)

Рома спечели с 3:0 домакинството си на Парма от 8-ия кръг на Серия А. "Вълците“ до голяма степен решиха мача в своя полза още преди почивката.

В 28-ата Леонардо Спинацола пусна хитър пас за Борха Майорал, чийто удар мина покрай Луиджи Сепе, с което испанецът откри головата си сметка в Серия А.

Рома удвои преднината си четири минути по-късно със страхотния удар на Хенрих Мхитарян от далечна дистанция. Борха Майорал получи на границата на наказателното поле с гръб към вратата. Той успя да чукне топката назад към арменеца, който с едно докосване от въздуха я прати в мрежата.

В 40-ата арменецът завърши добра атака на римляните, отбелязвайки шестия си гол в последните три мача на отбора във всички турнири. През втората част Спинацола също можеше да се разпише, но нацели гредата.