След ремито с ЦСКА - Рома се върна на победния път с успех над Фиорентина

Броени дни след равенството - 0:0 с ЦСКА, тази вечер Рома все пак стигна до победа с 2:0 над Фиорентина в мач от шестия кръг на Серия А.

"Вълците" започнаха по-активно и още в 12-ата минута поведоха. Защитата на Виола беше преодоляна с извеждащ пас към Леонардо Спинацола. Последният напредна до наказателното поле, финтира защитник и матира вратаря за 1:0. "Римляните" продължиха да мачкат своя съперник, но така и не стигнаха до нов гол до почивката.

Логичното се случи чак в 70-ата минута, когато звездата на тима Един Джеко подаде вдясно за Хенрих Мхитарян. Той пробва ниско центриране към далечната греда, където Педро беше непокрит и реализира от три метра на празна врата. В 88-ата Фиорентина остана с човек по-малко след червен картон на Лукас Мартинес Куарта за грубо нарушение. Така Рома се поздрави с успеха.